100% SIGURNO PLAĆANJE
Prikaz 1–24 od 185 rezultata
Switch beleži MAC adresu povezanog uređaja i koristi je kako bi odredio sa kog priključenog uređaja se šalju podaci i gde je potrebno da te podatke isporuči.
Dakle, onda kada jedan uređaj pošalje podatke drugom, switch čita njegovo zaglavlje da bi odredio šta da radi sa njima. Kada dođe do poklapanja sa odredišnom adresom ili adresama (jer switch koristi MAC tabelu) šalje podatke preko odgovarajućih portova koji vode do odredišnih uređaja.
Po OSI modelu switch je Layer 2 uređaj zbog toga što barata MAC adresama, a postoje i Layer 3 svičevi koji rade po IP adresi (pomoću ARP tabele).
Dve glavne odlike sviča su:
Kućni svič ili svič za internet u manjim kancelarijama imaju do 8 portova, u većim kancelarijama preko 20, pa tako svič nalazimo najčešće u konfiguracijama od:
a sve u zavisnosti od toga koliko uređaja treba da se poveže.
Kada je o brzinama mreže koje svičevi nude reč, taj raspon se kreće od:
Od propusnosti koja je potrebna za zadatke koji se izvršavaju zavisi koju brzinu odabrati.
Kada je o vrstama svičeva reč, može se reći da postoje:
• neupravljivi (unmanaged) i
• upravljivi (managed)
Radi se o najosnovnijem sviču sa fiksnom konfiguracijom. Namenjeni su kućnim mrežama, jeftini su i od korisnika ne zahtevaju nikakva podešavanja. Nedostatak funkcija im je najveća mana, te su zbog toga neprikladni u većim preduzećima i profesionalnim mrežama jer one traže različita dodatna podešavanja.
Namenjeni su poslovnim okruženjima, ali se generalno bez problema mogu integrisati u mrežni sistem bilo kog tipa i veličine zahvaljujući mogućnosti podešavanja načina rada. Ovi svičevi su zbog naprednih funkcija kojima raspolažu skuplji, nude više funkcionalnosti, bezbednost im je takođe bolja i štite sve vrste saobraćaja kojima upravljaju.
U našoj ponudi pronaći ćete svičeve poznatih svetskih brendova, različitih specifikacija i cena, a oko svih nedoumica i pitanja tu je naše ljubazno i stručno osoblje.